niedziela, 14 kwietnia 2013

I care

Kilka dni temu miałam jeden z tych tak zwanych „słabszych dni” i rzuciłam do lustra: „Rany, wyglądam jak miotła”. Sekundę po tym moja koleżanka stwierdziła: „Czym się przejmujesz, przecież masz chłopaka”. No tak. I w ten właśnie sposób zrodził się pomysł na post. Czy my kobiety staramy się wyglądać dobrze dla samych siebie, czy też dla naszych (lub też potencjalnie naszych) mężczyzn? A może z zupełnie innych powodów?
Nie wydaje mi się, abym codziennie wstając rano myślała „Co się będę męczyć, nie muszę się starać, nie szukam partnera, wiec mogę wskoczyć w cokolwiek”. Sądzę, że takie myślenie jest niedopuszczalne dla prawdziwej kobiety. Jasne, że nie musimy co dzień biegać w obcisłych sukienkach i na szpilkach, żeby wciąż podobać się mężczyznom, ale dbanie o siebie to już zupełnie inna sprawa.
Każdy ma inny wymiar kobiecości i inaczej postrzega atrakcyjność i seksapil. Dla mnie atrakcyjność to podkreślenie atutów, pewność siebie oraz wygoda, bez której nie można poczuć luzu dopełniającego składającą się na atrakcyjność nonszalancję. Ciuchy i makijaż pomagają to wszystko wyeksponować, pokazać to, co w nas najlepsze. Właśnie z tego powodu ubieram się dla mnie samej - aby czuć się pewną siebie, silną kobietą. Mój strój ma to wyrażać, ma pokazać kim jestem i co czuję. Dlatego czasem ubieram się dla kogoś, aby wyjątkowością mojego stroju pokazać, jak bardzo mi zależy.
kurtka: Solar%; spodnie: River Island; bluza, plecak, pierścionki: Asos; buty: Adidas via Allegro

7 komentarzy:

 1. Zachwycam się Twoja urodą i kazdym szczegolem tej stylizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie słodkie trampki <3! Zakochałam się w nich :). Reszta też jest świetna, a Twoje włosy są przepiękne ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. nice look! your pants are so cool and unique!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze napisane. Czasem mój chłopak zwraca mi uwagę 'dla kogo ja się tak stroję', wtedy mu odpowiadam, że dla siebie, żeby czuć się dobrze i samej sobie się podobać :)
  Świetnie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zestaw! genialne spodnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ślicznie! ;))
  Zapraszam do siebie w wolnej chwili :))

  OdpowiedzUsuń