czwartek, 8 września 2011

Unforgettable journey

Już tylko dwa dni dzielą mnie od powrotu do rzeczywistości. Chyba trochę tęsknię za domem :) Chociaż jak sobie pomyślę, że z 30 stopniowych upałów mam przenieść się w realia polskiej jesieni, to od razu robi mi się zimno. Ostatnie dni wyjazdu spędzamy nad morzem, właściwie tylko po to, by w końcu wypocząć, a nie zwiedzać. Osobiście czuję się trochę  znudzona leniuchowaniem. Ja nie potrafię usiedzieć na miejscu ;)
Wcześniej zwiedzaliśmy Florencję. 2 intensywne dni okupione bólem nóg i totalnym zmęczeniem, chyba najlepsze podczas tego wyjazdu. Nie mam zbyt wielu zdjęć, gdyż nie było czasu na ich robienie, dlatego zamieszczam te z poprzednich wycieczek.
Florencja robi piorunujące wrażenie, zwłaszcza, gdy mieszka się w starym hotelu w kamienicy, 100 metrów od najważniejszego zabytku w mieście – katedry Santa Maria del Fiore. O wiele bardziej cieszyło mnie napawanie się urokami miasta, niż zabytkami. Nie przeczę, że Wenus z Milo, czy Dawid Michała Anioła robią ogromne wrażenie, ale samo miasto wraz ludźmi, scenerią i atmosferą robi o wiele większe. Tak na marginesie, to dużo więcej czasu poświęciłam obejrzeniu wnętrza Hard Rock Cafe niż przyglądaniu się obrazom Boticellego ;)
Jako fanka pięknych butów, nie mogłam odpuścić sobie przejścia przez najbardziej zachęcające sklepy z włoskimi, nieznanymi mi wcześniej markami. Ceny są w nich niebotyczne! Ale wyjątkowość tych butów na nie zasługuje. Jedne z przepięknych, włoskich skarbów, oczywiście nie w tak nieosiągalnej cenie, pokażę Wam jak tylko wrócę do Polski. Tu jest na nie trochę za ciepło. Również Zara pozytywnie mnie zaskoczyła ilością i różnorodnością ciuchów. Wydaje mi się, że są one o wiele lepsze niż w Krakowie.
Kolejną firmą, która zwróciła moją uwagę było Kiko Cosmetics. Sklep był otwarty bardzo długo i przez cały czas szturmowały go tłumy kobiet. Rozległa oferta zawierała chyba wszystko, czego dusza zapragnie (z wyjątkiem perfum). Zaprezentuje i opiszę Wam ich kosmetyki również po powrocie. Jeśli coś Wam się spodoba, zawsze możecie zamówić to na ich stronie www.kikocosmetics.com .
 

Body, szorty: River Island
Kapelusz: Cubus

Sandały: Hegos
Pierścionek: Romwe

2 komentarze: